Acer Nitro 5 – čištění od prachu a přepastování

Jak probíhá údržba notebooku Acer Nitro 5? Pojďme se na to společně podívat. Ukážeme si údržbu, která by se měla provádět alespoň jednou do roku pro udržení notebooku v té nejlepší kondici. Nebude se tak přehřívat a jeho celková životnost se tím prodlouží. 

Notebook Acer Nitro 5
Notebook Acer Nitro 5
Zadní kryt notebooku
Zadní kryt notebooku

Montáž notebooku Acer Nitro 5 

Než se pustím do oddělávání spodního víka notebooku, tak nejprve odděláme krytky ukrývající RAM a slot pro 2,5″ disk, ve kterém v našem případě je HDD disk. Odpojíme a odmontujeme 2,5″ HDD disk. Nyní už nám nic nebrání odmontovat spodní víko notebooku Acer Nitro 5, které odděláme od notebooku. Nyní se nám naskytl skvělý pohled na chladící systém. Pojďme se pustit do jeho vyčištění. 

Ovšem před jakýkoliv dalším úkonem musíme odpojit baterii, aby nedošlo k nechtěnému zkratování při práci na odhalené základní desce notebooku. Po odpojení baterie se můžeme vrhnout na odšroubování chladiče v oblasti procesoru a grafického čipu. Opojíme ventilátory od základní desky, odšroubujeme je od těla notebooku a celý chladící systém opatrně odděláme z notebooku.  

Po oddělání chladícího systému můžeme vidět starou teplo vodivou pastu na procesoru a grafickým čipu, kterou opatrně z obou čipů odděláme. Stejnou věc provedeme i na samotném chladícím systému. Nesmíme také zapomenout rozdělat ventilátory a dostat z nich veškerý uchycený prach. Vyčistíme také „heatsink“, na kterém je další nános prachu.  

Paráda, máme vyčištěné všechny důležité části. Nyní můžeme nanést novou teplo vodivou pastu na oba čipy. Po nanesení teplo vodivé pasty se můžeme pustit do zpětného namontování chladicího systému, který rovnoměrně zašroubujeme zpátky. Zapojíme ventilátory do základový desky a nesmíme také zapomenout na připojení baterie notebooku. Vložíme zpět kryt počítače, namontujeme na své místo HDD disk a s notebookem Acer Nitro 5 jsme hotoví! 

Chcete si pustit do pravidelné údržby svého notebooku, ale nevíte si rady? Jsme tu pro vás, neváhejte nám napsat nebo zavolat. PCBRNO.CZ nabízí i možnost využití kontaktních míst, dostupných v centru Brna.