Čištění notebooku od prachu po roce používání – HP ProBook 450 G8

Jak vypadá notebook uvnitř po roce používání? Je opravdu nutné provádět pravidelné čištění notebooku? Pojďme se podívat na HP ProBook 450 G8 po roce používání.

HP ProBook 450 G8
Notebook HP ProBook 450 G8
Zadní kryt - HP ProBook 450 G8
Zadní kryt notebooku

Montáž a čištění notebooku

Již po odmontování spodního víka notebooku HP ProBook 450 G8 můžeme vidět pohled na špinavé chlazení i přes fakt, že notebook se používal jen jeden rok po posledním čištění. Před dalším zásahem do notebooku odpojujeme jeho baterii, aby nedošlo k nechtěnému zkratu a následujícímu poškození notebooku.

Čištění notebooku od prachu
Základní deska zanesena prachem

Po odpojení baterie odmontováváme ventilátor od základní desky, který následně pořádně vyčistíme od prachu pomoci stlačeného vzduchu a štětečkem. Další místo, ve kterém se drží nánosy prachu je heatsink, které mají za úkol odvádět teplo. Profoukneme je také stlačeným vzduchem.

Podívejme se na srovnání špinavého ventilátoru a vyčištěného. Veliký rozdíl, který pomůže notebooku v provozu a prodlouží ve výsledku jeho životnost.

Zaprášený ventilátor notebooku
Ventilátor zanesený prachem
Čištění ventilátoru notebooku
Vyčištěný ventilátor notebooku

Pravidelné čištění od prachu

Rok se zdá jako krátká doba, ale prach zvládne udělat své. Nános prachu znatelně zahltí větrání počítače a dochází tak k nechtěnému přehřívání komponentů, kterým se tak krátí jejich životnost. Může to dojít i do takového bodu, že se teploty dostanou za hranu únosnosti a počítači nebude zbývat nic jiného, než se vypnout, aby zabránil fatálnímu poškození komponent. Z toho důvodu doporučujeme alespoň jednou za rok provést čištění od prachu.

Chcete vyčistit váš notebook od prachu a potřebujete s tím pomoci? Můžete nám napsat nebo zavolat. PCBRNO.CZ nabízí i možnost využití kontaktních míst, dostupných v centru Brna.