vlajka
menu
+420 514 514 075

Čištění notebooku od prachu po roce používání – HP ProBook 450 G8

Jak vypadá notebook uvnitř po roce používání? Je opravdu nutné provádět pravidelné čištění notebooku? Pojďme se podívat na HP ProBook 450 G8 po roce používání.

Montáž a čištění notebooku

Již po odmontování spodního víka notebooku HP ProBook 450 G8 můžeme vidět pohled na špinavé chlazení i přes fakt, že notebook se používal jen jeden rok po posledním čištění. Před dalším zásahem do notebooku odpojujeme jeho baterii, aby nedošlo k nechtěnému zkratu a následujícímu poškození notebooku.

Čištění notebooku od prachu
Základní deska zanesena prachem

Po odpojení baterie odmontováváme ventilátor od základní desky, který následně pořádně vyčistíme od prachu pomoci stlačeného vzduchu a štětečkem. Další místo, ve kterém se drží nánosy prachu je heatsink, které mají za úkol odvádět teplo. Profoukneme je také stlačeným vzduchem.

Podívejme se na srovnání špinavého ventilátoru a vyčištěného. Veliký rozdíl, který pomůže notebooku v provozu a prodlouží ve výsledku jeho životnost.

Pravidelné čištění od prachu

Rok se zdá jako krátká doba, ale prach zvládne udělat své. Nános prachu znatelně zahltí větrání počítače a dochází tak k nechtěnému přehřívání komponentů, kterým se tak krátí jejich životnost. Může to dojít i do takového bodu, že se teploty dostanou za hranu únosnosti a počítači nebude zbývat nic jiného, než se vypnout, aby zabránil fatálnímu poškození komponent. Z toho důvodu doporučujeme alespoň jednou za rok provést čištění od prachu.

Chcete vyčistit váš notebook od prachu a potřebujete s tím pomoci? Můžete nám napsat nebo zavolat. PCBRNO.CZ nabízí i možnost využití kontaktních míst, dostupných v centru Brna.