HP ProOne 440 G3 AiO – výměna starého HDD disku

Pro výměnu disku můžete mít spoustu důvodů. Od fyzického poškození, stáří až po rychlost disku. Do servisu nám došel počítač HP ProOne 440 G3 AiO, který operuje s celým systémem na mechanickém HDD disku. Díky tomu všechny operace počítače trvají velice dlouho, a proto si zde ukážeme, jak u nás probíhá výměna za rychlejší SSD disk. 

Rozmontování HP ProOne 440 G3 AiO 

HP ProOne 440 G3 AiO je počítač se vším všudy. Tváři se jako monitor, ale ve skutečnosti je i počítačem. Z toho důvodu musíme prvně odmontovat stojan, abychom mohli oddělat zadní kryt. Ten je přichycen pouze čtyřmi šrouby, které lze snadno oddělat. Po odšroubování lze snadno stojan odejmout. To už se ovšem nedá říct o přístupu do zadního krytu, který musíme odloupnout od samotného displeje. Toho docílíme díky speciálních šroubků, který se nacházejí na spodku displeje. Při jejich otáčení se displej mírně oddělí od zadního krytu a do vzniklého prostoru musíme strčit kartu, trsátko, či nástroj přímo vytvořený pro daný úkon a postupně displej ze všech stran oddělíme od zadního krytu, dokud samotný kryt nepůjde oddělit od displeje. Pozor, ještě, než můžeme zadní kryt zcela oddělat, musíme odpojit konektor od mechaniky. Jinak by při oddělání krytu došlo k poškození počítače.  

Skvělý, po úspěšném oddělání krytu máme pohled na klec s diskem, kterou potřebujeme vymontovat.  

Vymontování starého HDD disku 

Oddělání klece s HDD diskem je již jednoduché. Odšroubujeme pouze jeden šroub, který drží klec ke zbytku počítače. Odpojíme kabel k disku a celou klec vysuneme. Z klece odděláme starý disk, který drží čtyři šrouby nacházející se na stranách klece. Poté do klece vložíme rychlý SSD disk, který uchytíme šrouby a celou klec i s diskem zasuneme zpět do těla počítače.  

Nyní už stačí pouze zapojit zpátky konektory SSD disku, mechaniky a počítač můžeme zakrytovat. 

Instalace systému na nový SSD disk 

V posledním kroku jsme na nový SSD disk nainstalovaly operační systém Windows 10. Jak můžete provést takovou instalaci si můžete přečíst ve článku: Přeinstalování Windows 10

Pokud si s něčím nevíte rady, neváhejte nám napsat nebo zavolat. PCBRNO.CZ nabízí i možnost využití kontaktních míst, dostupných v centru Brna.