Systém počítače selhává při větší zátěži a restartuje se

Pojďme se podívat na případ, kdy při větší zátěži počítače docházelo k selhání celého systému a následnému restartování počítače. Klient nám také dál své podezření na to, že může být špatná grafická karta nebo zdroj počítače.

Řešení problému

Škála problémů, která může způsobovat selhání systému počítače je veliká. Z toho důvodu na prvním místě provedeme diagnostiku počítače, abychom detekovali problém a mohli jej efektivně vyřešit.

Když jsme prověřovali celkovou funkčnosti počítače, tak jsme zjistili, že není ani potřeba počítač tolik zatížit, aby celý systém selhal a restartoval se. To nás navedlo na cestu, že by mohl být opravdu špatný samotný zdroj počítače a ne například přehřívání grafické karty. Připojili jsme nový zdroj do počítače a znovu jsme provedli zátěžový test. Hurá! Počítač funguje a ani jednou neselhal systém. Vymontujeme poškozený zdroj z počítače a nainstalujeme nový.

Vyčištění a přepastování počítače, kterému selhával systém

Pro zajištění co nejdelší životnosti počítače a správné fungování se musí provádět i pravidelná údržba. Vymontovali jsme chladič procesoru a jeho ventilátory, které jsme vyčistili od prachu. Z chladiče a procesoru jsme odstranili starou teplovodivou pastu a nanesli novou. Tato pasta se musí pravidelně měnit. Po nějakém čase totiž zatvrdne a ztratí své schopnosti odvádět teplo. Stane se z ní pravý opak, který od ní očekáváme.

Skvělé, máme skoro hotovo. Vyčistíme od prachu zbylé ventilátory v počítači a smontujeme vše na své místo. Počítač i z venku vyčistíme od prachu a naleštíme.

Prověření funkčnosti

Nakonec se musíme znovu ujistit, zda vše funguje na 100%. Provedeme znovu zátěžový test a při úspěšném dokončení předáme počítač zpět klientovi.

Chcete se dozvědět více o čištění počíte? Přečtete si tento článek.

Potřebujete opravit počítač nebo zvažujete provést údržbu?

Neváhejte nám napsat nebo zavolat. PCBRNO.CZ nabízí i možnost využití kontaktních míst, dostupných v centru Brna.