Údržba notebooku HP Envy-x360

Pravidelná údržba notebooku HP Envy-x360, jak se provádí? Vyčistíme notebook od prachu, přepastujeme teplovodivou pastu a přeinstalujeme operační systém.

Licence operačního systému

V prvním kroku musíme prověřit druh licence, která je vázaná k notebooku. Podle licence stáhneme verzi Windows. U tohoto notebooku HP Envy x360 je licence pro operační systém Windows 10 Home, který začneme stahovat a připravovat k instalaci na flešku. Ještě před šroubováním notebooku provedeme zátěžový test, kterým prověříme funkčnost notebooku.

Spodní víko notebooky
Spodní víko notebooku – šrouby pod gumovým krytem
Základní deska notebooku HP Envy x360
Odpojený LCD Flex kabel

Údržba hardwaru notebooku HP Envy-x360 – vyčištění od prachu a přepastování teplovodivý pasty

Odšroubujeme spodní víko notebooku (včetně dvou šroubů, který jsou schované pod gumovými kryty. Víko notebooku se následně opatrně kolem krajů odcvakne a oddělá. Na prvním místě musíme odpojit od základové desky baterku notebooku. Následně můžeme oddělat ventilátor s chladičem, ale pozor! U notebooku HP Envy x360 pro oddělání chladiče procesoru musíme nejprve odpojit i LCD Flex kabel. Po úspěšném oddělání vyčistíme chladič, ventilátor a procesor od prachu a staré teplovodivé pasty. Na procesor naneseme novou dávku teplovodivé pasty.

Skvělý, nyní můžeme začít skládat počítač zpět do původního stavu. Namontujeme na své místo chladič s ventilátorem a nesmíme zapomenout zapojit zpět i LCD Flex kabel a baterku notebooku. Zaděláme spodní víko a přišroubujeme ho.

Přeinstalování operačního systému Windows 10 Home

Po úspěšném vyčištění hardwaru notebooku se pustíme do přeinstalování operačního systému. Instalaci máme připravenou z předchozích kroků na flešce. Při instalaci formátujeme na vyžádání klienta celý disk „C“ bez zálohy dat. Na disku „C“ se nachází starý operační systém, nainstalované aplikace a například i dokumenty. Po úspěšném přeinstalování znovu otestujeme notebook zátěžovým testem. Vše vypadá v pořádku. Vyčistíme notebook od prachu i z venku, naleštíme a máme hotovo. Notebook HP Envy x360 můžeme předat zpátky klientovi.

Přemýšlíte nad pravidelnou údržbou i pro váš notebook?

Neváhejte nám napsat nebo zavolat. PCBRNO.CZ nabízí i možnost využití kontaktních míst, dostupných v centru Brna.