Zrychlení a údržba stolního počítače MSI Gaming

Pokud na svém počítači spozorujete jeho výrazné zpomalení nebo přehřívání, nejspíše přichází vhodný čas na jeho pravidelnou údržbu. Často k tomu dochází skrze zaprášený chladiče, opotřebené teplovodivé pasty nebo zahlcený operační systém. V tomto článku se podíváme na údržbu a zrychlení stolního počítače MSI Gaming.

Popis řešení servisního úkonu

  • Odšroubovali a odejmuli jsme krytku počítače.
  • Abychom se dostali do procesoru a chladiče, musela se odpojit i grafická karta. Po oddělání karty jsme odšroubovali šroubky, které drží chladič procesoru.
  • Chladič jsme vyčistili od prachu a setřeli jsme zbytky staré a ztuhlé teplovodivé pasty.
  • Vyčistili jsme i procesor, aby se mohla nanést nová dávka teplovodivé pasty, což jsme následně rovnou udělali.
  • Po aplikaci pasty na procesor jsme vrátili zpět již vyčištěný chladič.
  • Pak jsme průběžně vraceli odebrané součástky a krytku počítače a šroubky co ji drží.

Přeinstalování operačního systému počítače MSI Gaming

Po vyčištění počítače proběhla i reinstalace operačního systému včetně formátování celého disku.

Prach v počítači není bohužel jediná věc, která vám dokáže zpomalit počítač. Pro co největší zrychlení se musí z počítače odstranit i nadbytečné soubory a programy, které se nashromáždí při dlouhodobém provozu počítače.

U toho případu MSI Gaming jsme přeinstalovali celý operační systém počítače včetně formátování systémového oddílu disku ’C’. Tímto krokem se smažou z počítače veškeré soubory a počítač bude jako nový. Smazání všech dat není ovšem nutný krok a vždy probíhá se souhlasem klienta. Na vyžádání zálohujeme veškerá cenná data a po přeinstalování systému je znovu vrátíme do počítače. Váš počítač díky tomu bude v co nejlepší kondici a vy nepřijdete o žádná důležitá data.

Pokud zvažujete podobnou omlazovací kůru pro váš počítač, neváhejte nám napsat nebo zavolat. PCBRNO.CZ nabízí i možnost využití kontaktních míst, dostupných v centru Brna.